TITLE

DESCRIPTION

Kopalnia Soli w Kłodawie

3 października 2018r wybraliśmy się do Kopalni Soli w Kłodawie. Jest to kopalnia głębinowa, aktualnie eksploatowane poziomy wydobywcze to 600 i 750 m pod powierzchnią ziemi. Producent naturalnej soli kamiennej o barwie białej oraz unikalnej różowej, powstałej w okresie cechsztyńskim (tj. ponad 200 mln lat wstecz) z odparowania mórz i oceanów. Sól wydobywana w Kłodawie znajduje zastosowanie jako sól kuchenna, sól dla przemysłu spożywczego, dla rolnictwa, dla przemysłu chemicznego, w drogownictwie do zimowego utrzymania dróg i in. Wyruszyliśmy w podróż w głąb ziemi windą,  co dla niektórych stanowiło nie lada wyzwanie.  Zwiedziliśmy kopalnie,  posłuchaliśmy ciekawych historii opowiadanych przez przewodnika. Mogliśmy polizać ścianę z soli oraz zabrać ze sobą bryłki soli.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress